Naszymi celami statutowymi jest m.in.:

- promocja postaw obywatelskich i kształtowanie świadomego społeczeństwa

- propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia

- promocja aktywności społecznej dzieci, młodzieży i osób starszych

- reagowanie na sytuacje kryzysowe mieszkańców Kalisza i Wielkopolski

- propagowanie dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych

Cele te spełniamy prowadząc na co dzień dwie popularne marki medialne: Telewizję Kalisz i portal faktykaliskie.pl. Jako nadawca i wydawca obu mediów spełniamy też ważną misję społeczną: informujemy kaliszan o tym, co naprawdę ważne i przydatne.

W ramach działalności społecznej Fundacji prowadziliśmy działania na rzecz budowy obwodnicy Kalisza, wtedy jeszcze jako nieformalny ruch społeczny Kalisz.reAkcja. Fundacja Reakcja jest formalnym następcą ruchu, kontynuacją i poszerzeniem naszych możliwości i zamiarów.

​W czasie najwyższego zagrożenia epidemicznego we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi wspieraliśmy kaliskich medyków, organizując na ich rzecz zbiórki pieniężne i rzeczowe. Wspieraliśmy akcje pomocowe dla potrzebujących najmłodszych kaliszan.

Najbliższe miesiące dla Reakcji to kolejne działania społeczne, w szerszej niż dotąd skali. W lipcu ruszyliśmy z pilotażowym cyklem warsztatów z zakresu psychoedukacji i inteligencji emocjonalnej. Bezpłatne warsztaty dla młodzieży z Kalisz będziemy kontynuować w przyszłym roku.

A 2021 rok przynosi dla nas całkiem nowe wyzwania: to czas nowych akcji społecznych, które podnoszą bezpieczeństwo i jakość życia różnych grup społecznych.  Działaniami społecznymi i medialnymi będziemy promować dobre Reakcje w różnych sytuacjach życiowych, które mogą spotkać każdego z nas. Przed nami też działania na rzecz promocji lokalnej przedsiębiorczości, inicjatyw społecznych i walorów turystycznych Kalisza, szczególnie Śródmieścia.

Chcecie do nas dołączyć? Piszcie na biuro@fundacja-reakcja.pl